تبلیغات
جغرافیـــا و زندگی

جغرافیـــا و زندگی
 
قالب وبلاگ
دانش آموزان دوم متوسطه در کنار کتاب جغرافیا که گاه باید آن را جغرافیا 1 و گاه جغرافیا عمومی بخوانیم یک کتابی به نام جغرافیای استان دارند که در هر استانی موضوع آن مربوط به همان استان است. چند سالی است که کتاب جغرافیای اصفهان به دلیل نواقصی که دارد و اعتراض هایی که از طرف دانش آموز و معلم شده است قرار است تغییر کند و برای استانی به قدمت و شهرت اصفهان، کتابی درخور نوشته شود. اما امسال با یک عمل ابتکاری مواجه شده ایم که حیف است راجع به آن صحبت نکنیم. در کلاسهای ما فقط یک دوربین فیلمبرداری لازم است تا واکنش دانش آموزان را هنگامی که با مطالب دو جور و نقشه های متفاوت در کتاب های چاپ امسال و چاپ قدیم مواجه می شوند ضبط کند.
البته این تغییرات نه آنقدر زیاد است که بشود گفت کتاب تغییر کرده است و نه آنقدر کم است که بشود از سردرگمی معلم و دانش آموز صرف نظر کرد.
جالب آن است که مؤلفان اغلب این کتاب های درسی همان گروه هایی هستند که از قبل بوده اند یا دستی در امور اجرایی دفتر تألیف و جاهای دیگر دارند و هر چند که فراخوان می دهند که معلمان نیز مطالب خود را بفرستند اما من به عنوان کسی که یک کتاب در مورد اصفهان در چارچوب کار علمی پژوهشی تألیف نموده ام آنقدر مطمئن بو دم که نامی از من نخواهد بود که ترجیح دادم کتاب را یکجا بفرستم و بگویم اگر مطلب مناسبی در آن پیدا کردید بنویسید.
سابقه ی این نوع برخورد با اهل تحقیق و پژوهش، در تارو پود آموزش و پرورش قابل مشاهده است. همانطور که این تألیفات و شرکت در کنفرانس های بین المللی گاه اینقدر کم ارزش می شود که حاضرند برخی افراد را  برای بار دوم به عنوان نمونه معرفی نمایند اما ما که دور از مرکز مدیریت هستیم حقمان برای چندمین بار ضایع شود.
تنها می توانم بگویم متأسفم برای آینده که با این سیاست ها، هر گونه تلاش علمی رو به کمرنگی خواهد رفت و همه ی شعارهای شایسته سالاری در زباله دان تاریخ مدفون خواهد شد.طبقه بندی: متفرقه، 
[ یکشنبه 15 آذر 1388 ] [ 07:05 ب.ظ ] [ دهقان نژاد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
نظر سنجی
لطفا نظر و علاقه خود را با انتخاب یک یا چند گزینه اعلام کنید


لینک های مفید
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
فروش بک لینک طراحی سایت